خانه » مالتی مدیا » ادوبی فلش » اعمال StyleSheet داخلی به فیلد متنی

اعمال StyleSheet داخلی به فیلد متنی

اعمال StyleSheet داخلی به فیلد متنی

در این مطلب به ساخت StyleSheet داخلی (INTERNAL) در اکشن اسکریپت ۳ می پردازیم ، این موارد برای زمانی که شما نیازی به فایل CSS خارجی نداشته باشید و بخواهید از فرامین قالب بندی CSS درون اکشن اسکریپت استفاده کنید، برای این کار از کلاس StyleSheet استفاده می کنیم.

در ابتدا ما کلاس مورد نیاز را import می کنیم

import flash.text.StyleSheet;

در مرحله بعد متغییر css را تعریف می کنیم و نوع آن را StyleSheet قرار می دهیم و یک نمونه از کلاس StyleSheet را به عنوان مقدار آن قرار می دهیم.

var css:StyleSheet = new StyleSheet();
css.setStyle("p", {color: "#FF0000"});

example_txt.styleSheet = css;
example_txt.text = "<p>iflashlord.com</p> sample text!"

سپس با استفاده از متد setStyle فرامین مربوطه به css را مقدار دهی می کنیم ، در این مثال به تگ پاراگراف در HTML می باشد که با (p) مشخص می شود ، خصوصیت color که مربوطه به رنگ می باشد به آن نسبت داده شده است. توجه نمایید مقدارهای هر تگ یا کلاس یا شناسه در CSS به صورت یک Object به عنوان آرگمان دوم متد setStyle مقدار دهی می شود. آرگمان اول نیز به صورت رشته متنی (String) می باشد و مربوطه به نام تگ (به طور مثال p) نام کلاس (به طور مثال .test ) و نام شناسه (به طور مثال #test ) و… می باشد.

در مرحله بعد متغیر css را به عنوان متد styleSheet مربوطه به تکست فیلد مقدار دهی می کنیم.

و در مرحله آخر محتوای متنی HTML خود را به فیلد متنی نسبت می دهیم و نتیجه را مشاهده می کنیم ، طبق کد بالا می بایست متن iflashlord.com به صورت قرمز (FF0000) چاپ شود و باقی متون با رنگ پیش فرض تکست فیلد.

با کمک این کد می توانید قالب بندی مربوطه به بخش های مختلف را توسط کدهای اکشن اسکریپت و css با دستی بازتر انجام دهید.

Print Friendly, PDF & Email
تگ ها :
پیوند مطلب قبلی
پیوند مطلب بعدی

درباره بهروز پولادرگ

متولد : ۵ مرداد سال ۱۳۶۷ ، حرفه : ادوبی فلش ، برنامه نویسی و طراحی وب ، طراحی گرافیک ، مالتی مدیا ، نرم افزار های تحت وب

ارسال جواب

آدرس رایانامه شما منتشر نخواهد شد.فیلد های اجباری علامت گزاری شده اند *

*

رفتن به بالای صفحه